Aplikacje webowe

Aplikacja webowa to program komputerowy, który pracuje na serwerze, a komunikacja z nim odbywa się za pomocą sieci komputerowej (lokalnej lub sieci Internet). Najczęśćiej program taki jest instalowany na serwerze zewnętrznym lub wewnętrznym (firmowym) wraz ze specjalnie przygotowaną dla niego bazą danych, a praca na nim odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość pracy wielu osób na jednej aplikacji bez konieczności instalowania tego samego programu na każdym komputerze w firmie. Innym nie mniej ważnym atutem jest dostęp do aplikacji z dowolnego meijsca na Świecie  (wystarczy, że mamy dostęp dio Internetu).

 

Firma WEBBESKID wykonuje aplikacje webowe dla swoich klientów, a podstawą ich mechanizmu jest autorski system CMS - ten sam, którego używamy do zarządzania naszymi stronami internetowymi.

 

Strony www Bielsko-Biała - umów się na spotkanie

 

Cenimy czas naszych klientów, dlatego to my dojeżdżamy do Was.

 

Swoje usługi internetowe przedstawimy klientom z miast: Bielsko-Biała, Żywiec, Skoczów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice oraz innych miejscowości powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego

 

Umów się na spotkanie już dziś!

 

 

Przykłady zastosowania aplikacji webowych

  • Systemy umawiania klientów (warsztaty samochodowe, placówki medyczne, zakłady fryzjerskie. itp.) gdzie najważniejszym elementem aplikacji jest terminarz zawierający datę, godzinę oraz czas i rodzaj wykonywanej usługi. Ponadto aplikacja taka bardzo często wyposażona jest w automatycznie tworzącą i aktualizującą  się bazą klientów, dzięki czemu umawianie nowych terminów przebiega jeszcze szybciej i sprawniej (aplikacja samam uzupełnaa dane klienta). Dzięki aplikacjom zewnętrznym istnieje możliwość automatycznego przypominania klientom o umówionym terminie. Skończ z ciągłymi werttowaniem kartek w papioerowym terminarzu i telefonicznym potwierdzaniu wizyty, postaw na wygodę i funkcjonalność.
  • System wglądu do stanów magazynowy kliku dostawców w jednym miejscu. Coraz częściej dostawcy, hurtownicy czy producenci oferują firmom sprzedającym ich produkty gotowe zestawienia w postaci plików XML, CSV, arkuszy kalkulacyjnych Excel oraz dostępu do bazy danych, dzięki którym wiemy jaki stan magazynu posiada dany dostawca. Nasza aplikacja potraf pobrać te dane od wszystkich zintegorwanych z aplikacją dostawców i zapisać je do naszej bazy danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie przeglądać, sortować (po cenie lub ilości), a nawet zamawiać dany produkt bezpośrednia z jednego miejsca - z naszej aplikacji.
  • Konfiguratory dla klientów - wielu klientów szuka w Internecie firm, które na swoich stronach oferują produkty specjalnie dla nich, czyli np.: do konkretnego modelu samochodu, konkretnego modelu lodówki lub robota kuchennego. Często klient taki zapłaci więcej za produkt (część) jeśli tylko ma możliwość jego zakupu bez zadawania zbędnych pytań "czy to mi spasuje?", "czy to do mojego modelu?" itp. Dzieje się tak ponieważ klient po prostu wstydzi się zapytać lub nie chce abyśmy wzieli go za osobę, która nie ma pojęcia czego szuka. Z pomocą przychodzi nam konfigurator produktów, który zadając klientowi pytania "krok po kroku" wraz z wizualizacjami graficznymi odpowie mu jakiego produktu i o jakim oznaczeniu szuka. Taki klient z pewnością skorzysta z oferty firmy, która pomogła mu w wyborze, a więc takiej, która posiada taki konfigurator.

 

Aplikacje webowe wykonywane przez naszą firmę to programy, które zazwyczaj dedykowane są jednemu klientowi, tzn. tworzone są (najczęściej od podstaw) na specjalne zamówienie jednej firmy - co bardzo często decyduje o jej ostatecznej cenie.

 

Jeśłi posiadają Pańśtwo stronę internetową wykonywaną przez nas to nie stoi nic na przeszkodzie, aby dane z aplikacji webowej wyświetlały się na niej lub były z nią zintegrowane.

 

Czy wiesz że:

Firma Webbeskid projektuje, a następnie wykonuje responsywne, nowoczesne i praktyczne strony internetowe Żywiec. Wierzymy że spełnimy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

wykonanie: Webbeskid