Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych to długotrwały (trwający od 2 do kilku miesięcy)  i czasochłonny proces, którego celem jest uzyskanie przez naszą stronę WWW optymalnie jak najwyższej pozycji  w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej  Google, na zadane przez Użytkownika (potencjalnego klienta) zapytanie (tzw. frazę kluczową).

Chodzi o to, by po wpisaniu przez niego (potencjalnego klienta) frazy kluczowej w wyszukiwarce Google, ta zwróciła wynik wyszukiwania, w którym nasza strona pojawi się jak najwcześniej (najwyżej) w hierarchii  - wyniki te układają się wg tzw. rankingu stron Google.

 

Uważa  się że jeśli na zadane wyszukiwarce zapytanie (frazę) nasza strona pojawi się na miejscu:

 • Od 1 do 3 -  wynik rewelacyjny i daje nam prawie pewność że klient wejdzie na naszą stronę;
 • Od  4 do 5 - wynik świetny;
 • Od 6 do 10 – wynik bardzo dobry;
 • Od 11 d0 20 (druga strona) – wynik dobry;
 • Od 21 do 30 (trzecia strona) – wynik przeciętny.

 

Co firma WEBBESKID wykonuje w ramach usługi pozycjonowania?


Jak już wspomniano wcześniej pozycjonowanie jest to długotrwały i czasochłonny  proces, ponieważ firma pozycjonująca musi wykonać szereg czynności, do których zaliczamy m.in.:

 • Optymalizacja strony  - aby móc rozpocząć pozycjonowanie strony, musi ona  być odpowiednio zbudowana, posiadać odpowiednią strukturę (zawierać tytuł strony, skrócony opis, nagłówki i teksty itp.).  Jeśli strona była wykonywana przez naszą firmę to zapewne posiada te elementy, jednak aby strona zaczęła się pozycjonować pod konkretną frazę kluczową muszą one zostać odpowiednio wypełnione, dla każdej zakładki z osobna. Ponieważ większość  tych elementów nie jest widoczna dla człowieka odwiedzającego naszą stronę,  nazywane jest to optymalizacją strony pod kątem robotów wyszukiwarek. Zoptymalizujemy Twoją stronę, by była przyjazna dla robotów wyszukiwarek.
 • Optymalizacja treści – treść strony uważana jest za najważniejszy czynnik, wpływający na ranking stron www w Google. Treść musi oferować Internaucie to, co chwilę wcześniej wpisał w wyszukiwarce. Do prawidłowego pozycjonowania nie wystarczą treści napisane przez właściciela strony typu:  „zajmujemy się tym…”, „sprzedajemy to…”,, „nasza firma znajduje się tu…”.  Zadbamy o to by tekst na stronie był odpowiednio zbudowany - powinien być kontynuacją tytułu strony, jej opisu skróconego i nagłówków.  Ponadto powinien zawierać słowa kluczowe o odpowiednim zagęszczeniu (ok. 2 frazy na 100 słów). Jeśli tekst zawiera zdjęcia, to powinny one być odpowiednio opisane (ukryty opis dla robotów wyszukiwarek).
 • Linkowanie wewnętrzne – na naszej stronie prócz tekstów muszą znaleźć się linki, dzięki którym klienci z łatwością dotrą do interesujących ich informacji. Te linki to nie tylko menu w górnej lub bocznej części strony, ale również linki i odnośniki w postaci obrazków w treści strony. Ważne jest, aby  zachować zasadę 3 kliknięć tzn. aby Użytkownik dotarł do interesującej go treści  za pomocą max. 3 kliknięć. Istotnym jest, aby ważne strony nie były linkowane tekstem typ: „czytaj więcej”, ale konkretną frazą. Nasza firma zadba o prawidłowe linkowanie wewnętrzne,  które ułatwia przeglądanie strony nie tylko użytkownikowi, ale także robotom wyszukiwarek.
 • Linki z innych stron - im więcej popularnych i akceptowalnych przez Google stron www zawiera linki do naszej strony, tym jest ona istotniejsza dla robotów wyszukiwarek.

Firma WEBBESKID zadba o systematyczny wzrost liczby linków do naszej strony (nagły wzrost linków kierujących do naszej strony może zostać uznany za SPAM).

 • Portale społecznościowe - obecnie są one równie istotne dla wyszukiwarek, jak pozostałe czynniki. Im więcej osób poleca naszą stronę na Facebooku, Google+ czy Twiterze, im częściej się o niej mówi, zagląda właśnie poprzez te portale na naszą stronę - zyskuje ona coraz wyższą pozycję w rankingu. Sprzężymy firmowe konta na Facebooku  i Google+ z Twoją stroną oraz zoptymalizujemy treść opisową na tych kontach.
 • Aktualizacja treści - pozycja w rankingu Google nie jest na wieczność. Ważne, abyśmy w miarę regularnie odświeżali stronę, dodawali, modyfikowali treści na stronach, dodawali kolejne wartościowe zakładki, dzięki którym zarówno użytkownicy nie będą znudzeni stroną i będą ją ponownie odwiedzać, jak i roboty wyszukiwarek będą chętniej na nią zaglądały. Zadbamy o systematyczne aktualizacje strony.
 • Oryginalna treść – jeśli treść na Twojej stronie jest „pożyczona” z innej, to taka strona nie odniesie sukcesu. Google analizuje, która strona posiadała daną treść jako pierwsza i ją promuje, a pozycję Twojej witryny zaniża. Dbamy o oryginalność treści na stronie.
 • Współczynnik odrzuceń – każda strona  pozycjonowana przez firmę WEBBESKID posiada podłączone statystyki Google Analytics. Statystyki te prócz standardowych statystyk obliczają tzw. współczynnik odrzuceń, czyli stosunek porzuceń strony w przeciągu krótkiego okresu czasu przez użytkowników – zazwyczaj spowodowanego brakiem interesujących informacji na stronie – do liczby wszystkich odwiedzin. Duży współczynnik odrzuceń informuje Google, że strona nie zawiera tych informacji, których szukają internauci, a które wyświetlają się w wynikach wyszukiwania pod szukaną frazą, co powoduje obniżenie pozycji strony w rankingu Google. Nasza firma na bieżąco analizuje statystyki, a w szczególności współczynnik odrzuceń i w razie potrzeby modernizuje treści na stronie.
 • Badanie zachowań odwiedzających - dzięki wspomnianym statystykom, możemy również sprawdzać zachowania użytkowników na naszej stronie, m.in. skąd przybyli (z jakiej strony), jakiej są narodowości, przedział wiekowy, płeć,  czego szukają, jak się poruszają po naszej stronie, co wpisali w wyszukiwarkę Google, aby dostać się na naszą stronę. Systematycznie analizujemy ruch użytkowników na stronach klientów i poprawiamy te strony w razie takiej potrzeby.

 

To tylko jedne z ważniejszych czynności, które wykonujemy, i które  jesteśmy w stanie w prosty sposób opisać, a celem ich przedstawienia jest uświadomienie klientom, że decydując się na pozycjonowanie strony zlecają naszej firmie nie jednorazową usługę, a  zlecenie, które będzie trwało tak długo, jak będziecie Państwo chcieli wyświetlać się w czołówce wyników wyszukiwań Google.

Czy wiesz że:

Firma Webbeskid projektuje, a następnie wykonuje responsywne, nowoczesne i praktyczne strony internetowe Żywiec. Wierzymy że spełnimy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Prowadzenie kont fanpage

Prowadzenie kont Fanpage

Obecnie bardzo istotnym jest, aby strony internetowe były sprzężone z różnorakimi portalami społecznościowymi (Facebook, Google+). Jest to jeden z ważniejszych czynnikó, który wpływa na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwarek internetowych.

Również firma Webbeskid posiada w swojej ofercie obsługę kont firmowych w oparciu o materiały otrzymywane od Państwa (zdjęcia, aktualności, konkursy, informacje).

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia firmowych profili społecznościowych, zachęcamy do lektury działu prowadzenie kont społecznościowych.

wykonanie: Webbeskid